Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze ściąganiem pampersa
Autor Wiadomość
Monika Nowak

Wysłany: 2013-12-19, 15:38   Problem ze ściąganiem pampersa

Część.
Mam na imię Monika opiekuję się swoją mamą która ma demencje oraz alzheimera. Mama ma 81 jest lat. Moja mama od jakiegoś czasu ma problemy z kolanami, ma już bardzo duże zwyrodnienia i już praktycznie nie chodzi, niestety kilka tygodni temu mama upadła tak nie fortunnie że złamała sobie rzepkę, co oczywiście skończyło się operacja i długi pobytem w szpitalu, jak na razie nie ma mowy o chodzeniu jeśli w ogóle będzie. Od powrotu mamy ze szpitala mam duży problem z załatwianiem się mamy w pampersa. Ponieważ mama przed operacją załatwiała się normalnie ( oczywiście z moją pomocą) to teraz ze względu na to że nie wstaje wszystko musi być oddawane do pampersa. Niestety mama od 2 tygodni w dzień w dzień ściąga, zrywa sobie pampersy, oczywiście w dzień jestem przy niej i ja pilnuje żeby tego nie robiła ewentualnie zakładam na nowo. Problemem jest noc i chwile gdy muszę wyjść na chwile i mama jest sama. Oczywiście problemem niszczenia pampersa jest odczuwalny, bo każdy pampers kosztuje, a niektórych przez nią są tak zniszczone że już nie można założyć. Największym problemem jest gdy pampers jest już pełny i zostanie ściągnięty , wtedy , mama, pościel, łóżko, odzież , nadają się tylko do prania a mama do kąpieli ( a to przy jej stanie jest skomplikowaną operacją). Każdy dzień oczywiście zaczynamy od kąpieli i przebierania całej pościeli i wielkiego prania. Niestety po dwóch tygodniach już nie daje rady psychicznie, finansowo też jest gorzej bo pieluch idzie coraz więcej i to ciągłe pranie, czyszczenie mnie już wykańcza. Czy ktoś z was miał podobny problem, i mógłby coś poradzić?
Pozdrawiam Monika

roxy

Wysłany: 2013-12-20, 15:21   Zrywanie pampersów

Witaj.
Ja niestety nie miała takiego problemu jak ty , ale naprawdę Ci współczuje. Jedyne co mogę Ci doradzić ( oczywiście to nie rozwiąże twojego problemu). Moja mama też nie chodziła i cały czas leżała i musiała być myta w łóżku. Zobacz sobie gdzieś w sklepie lub w Internecie na takie rękawiczki jakby z gąbki, cena miedzy 1-2 zł. Strasznie ułatwia to mycie chorego i jego pielęgnacje. Rękawiczkę nakładasz na rękę dajesz dosłownie kilka kropel wody i myjesz chorego, rękawiczka ma w sobie mydło i środki pielęgnacyjne i co najważniejsze po tym nie musisz już wycierać skóry chorego. Więc na pewno ułatwi Ci to pielęgnacje mamy i zaoszczędzi trochę czasu. Ala

kiki

Wysłany: 2013-12-30, 17:33   problem z pampersami

Hej.
Na różnego rodzaju forach alzheimera i o demencji jest bardzo dużo o tego typu problemach. Do twojego problemu wystarczy zwykła odzież dla osób pampersowanych, czyli body, kombinezony z zamkami z tyłu. Wkładasz takie body mamie i problem z głowy ze zrywaniem pampersa. Powodzenia

Olka

Wysłany: 2014-01-03, 10:41   Problem ze ściąganiem pieluchy

Witam wszystkich.
Monika, tak jak napisała roxy najlepszy rozwiązaniem dla Ciebie bądą body i kombinezony z zamkiem z tyłu. Pracuje w dps jako pracownik socjalny i bez tego typu odzieży nie dalibyśmy rady, a przypadki mamy o wiele bardziej ekstremanle niż ty. Zobacz sobie na takie firmy jak 4Care, Abena i Suprima. Body są wytrzymałe i mają wzmocnione zamki wiec wytrzymają szarpania. Po jakimś czasie możesz spróbować odstawić kombinezon i zobaczyć czy mama będzie dalej ściągać pampersy. U naszych mieszkańców którzy mają zakładane pieluchy i im sie to nie podoba po pewnym czasie sie przyzwyczajają i problem znika, ale są i tacy którzy noszą owe body 24 gdziny na dobe.
Powodzenia
Ola

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-04-29, 08:56   

No dokładnie, warto zainwestować w specjalne ubrania, które ułatwią Ci opiekę!

kiki

Wysłany: 2015-07-02, 13:29   Zdejmowanie pampersa

Zobacz sobie na kombinezon dla chorych

Lub na body dla chorych

dorota

Wysłany: 2015-07-23, 22:41   

Dzięki za zdjęcie, wygląda przyzwoicie.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-07-27, 11:30   

Myślę że mogłoby się to sprawdzić

AnielaB

Wysłany: 2015-08-05, 08:53   

Podobny kupiłam swojej mamie i rzeczywiście się sprawdza. Początkowo trudno było mi znaleźć właściwy rozmiar, ponieważ mama jest dość potężna. Udało mi się w końcu zamówić online. Wykonany jest z dobrej jakości bawełny, dzięki czemu może być noszony w nocy jak i w dzień. Mama mówiła, że jest wygodny, nie krępuje ruchów podczas spania. Myślę, że wyżej opisany problem został jako tako rozwiązany.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-08-10, 09:56   

Jaka to była strona?

kiki

Wysłany: 2015-08-14, 15:47   Zdejmowanie pampersa

to jest akurat www.4care.com.pl

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-08-17, 09:26   

Dziękuje :)

danielakk 

Wysłany: 2015-10-27, 09:12   

potwierdzam, moja babcia juz 75letnia ma podobny problem i nie bardzo rozumie ze to dla jej dobra, jest bardzo uparta... ale problem sie troche zmniejszył jak kupilam kombinezon dla takich osób chorych, starcza na stosunkowo długi czas a i tez sklepow znajduje coraz wiecej, w wolnej chwili podrzuce linka:) Pozdrawiam

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-10-30, 10:06   

To jest właśnie problem, że osoby starsze często nie chcą pomocy i w ten sposób jeszcze bardziej utrudniają pracę opiekunom. Szkoda, że takie jest podejście niektórych osób i rzadko kiedy mamy do czynienia z osobą, która naprawdę będzie chciała pomóc z korzyścią dla obu stron.

Odpowiedz do tematu