Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postępująca demencja
Autor Wiadomość
tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-03-07, 11:08   

Pozostaje jedynie zamknięcie drzwi i schowanie klucza. Prawda jest taka że taka sytuacja się i tak będzie powtarzać i to dosyć często, więc niewiele można na to innego poradzić

kiki

Wysłany: 2016-04-08, 11:56   

Spróbuj może z jakąś relaksującą muzyką, lub inną muzyką którą babcia zna i może uspokoi jej lęki i niepewność. Coś zawsze może "grać " w tle w jej pokoju. Można jeszcze odpowiednio doświetlić pokój tak aby nie przeszkadzał w spaniu, a jednocześnie były w nim na tyle jasno że babcia rozpozna to miejsce.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-04-18, 09:01   

Warto też wspomnieć o tym, że taka muzyka powinna być z "jej czasów". Osoby starsze często pamiętają coś co było dawno temu, ale nie wiedzą co robiły godzinę temu

Koniczyna

Wysłany: 2016-06-06, 15:33   

Moja ciotka nie pamięta do czego służy toaleta, nie wiem, do jakich czasów się odwoływać.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-06-10, 11:25   

Koniczyna napisał/a:
Moja ciotka nie pamięta do czego służy toaleta, nie wiem, do jakich czasów się odwoływać.

Niestety taka to już choroba. Próbuj na różne sposoby, może akurat cośsobie przypomni. Niestety nie jest to zwykła utrata pamięci, to schorzenie tak nie działa...

Odpowiedz do tematu