Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Silne bóle głowy
Autor Wiadomość
Raf 

Wysłany: 2016-08-25, 13:12   Silne bóle głowy

Moja mama bierze leki Donepex i Memantine, w zasadzie od samego początku ma silne i mniej silne, okresowe bóle głowy, nie pomaga zmiana dawki dla każdego z leków.
Czy ktoś z państwa spotkał się z bólami głowy przy braniu tego typu leków ? muszę na dniach zapisać mamę do dobrego neurologa aby zmienić leki na coś innego.
Z tego co czytałem leki które wymieniłem rzadko wywoływaną tego typu objawy.

kiki

Wysłany: 2016-08-31, 16:22   

Skąd pewność że bóle pochodzą od tych leków? Odstawienie leków powoduje ustąpienie bólu?

Raf 

Wysłany: 2016-09-09, 13:33   

kiki napisał/a:
Skąd pewność że bóle pochodzą od tych leków? Odstawienie leków powoduje ustąpienie bólu?

Pomaga zmniejszenie dawki z 10mg na 5mg w tedy ból jest rzadszy tak wynika z obserwacji, ale ból wstępuje z tyłu głowy a bardziej na karku, chora nie bardzo jest w stanie powiedzieć, neurolog zasugerował, aby podczas bólów zmierzyć ciśnienie krwi, ale pielęgniarka twierdzi, że mierzyła i było w normie.
Mam pytanie odnośnie plastrów.
Neurolog twierdził, że plastry nie są „lepsze” i na dobrą sprawę jest to zamiennik w miejsce Donopex’u, nie zastępuje drugiego leku Memantyny. Panie aptekarki na moje pytanie czy to ta sama substancja czynna, co Donepex twierdziły, że to zupełnie inna substancja.
Czy te plastry są lepsze ? czy jedyna ich zaleta to łatwość stosowania ?

monikakres 

Wysłany: 2017-07-20, 11:31   

Z takimi rzeczami to chyba jednak najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem specjalistą. Samemu nie am co eksperymentować.

Odpowiedz do tematu