Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś zna te objawy?
Autor Wiadomość
Zef 

Wysłany: 2015-09-06, 11:57   Czy ktoś zna te objawy?

Witam, cóż, od paru lat opiekuję się moją babcią z domniemaną demencją, co łatwe ani przyjemne nie jest, zwłaszcza z jej częstymi napadami stanów lękowych.

I tutaj tkwi sedno mego problemu - wyraźnie zauważam silną korelację między występowaniem tych stanów lękowych a pogodą/porą dnia.

Prawie zawsze popołudniu jest jazda, rankiem zaś raczej spokój. Ale to wszystko jest jeszcze to ogarnięcia. Prawdziwe piekło się rozpętuje przy silnym wietrze na dworze - bez względu na porę dnia atak paniki i kompletna jazda murowane.

Czy ktoś ma jakieś pojęcię czy te objawy się nie wpisują w jakąś konkretną formę demencji, ponieważ z tego co wiem nie brzmi to zbytnio jak typowy alzheimer?

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-09-07, 08:30   

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalisty, tym bardziej że forum jest coraz rzadziej odwiedzane przez kogokolwiek

kiki

Wysłany: 2015-09-07, 14:12   

Napady lękowe, problemy z pamięcią/ wahania nastrojów/czy tak jak piszesz ataki paniki mogą być oznaką wcześniej demencji, Ile babcia ma lat?
Myślę że dobrym krokiem będzie wizyta u neurologa/psychiatry, ponieważ tak jak piszę pobudzenie występuje w różnych porach dnia, dlatego taki problem można załatwić farmakologicznie, ale oczywiście trzeb się temu przyjrzeć dokładnie i to zdiagnozować. Na pewno lekki pomogą i nie mówię tu o super mocnych lekach uspakajających. Powodzenia

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-09-08, 07:27   

Leki nie zawsze są niestety skuteczne i w wielu przypadkach w ogóle nie poprawiają stanu.

kiki

Wysłany: 2015-09-11, 14:11   

To zależy, przy stanach lękowych, zaburzeniach snu, czy jakiś atakach paniki, nie wiedzę możliwości nie stosowania leków. Oczywiście pod kontrolą lekarza próbuje się różnych leków bo nie koniecznie pierwsze przepisane zadziałają.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-09-14, 08:51   

No tak, lekarz w takim przypadku to podstawa choć często zdarza się tak, że jak się zacznie stosować dane leki to po ich odstawieniu wszystko może powrócić ze zdwojoną siłą

zbychun22 

Wysłany: 2016-08-17, 13:16   

Te objawy są podobne do objawów demencji. Najlepiej idź do lekarza na badanie, on powinien wszystko wyjaśnić.

Sulios

Wysłany: 2016-08-25, 14:28   

Dokładnie to trochę przypomina demencję, ale lekarz jest od tego, aby diagnozować na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań.

Oliwia 

Wysłany: 2016-09-19, 14:40   

Znalazłam taki test, który sprawdzi czy ktoś ma groźne objawy Alzheimera -http://www.rynekseniora.pl/zdrowie/116/choroba_alzheimera_rozwiaz_test_10_pytan_i_sprawdz_czy_nie_masz_groznych_symptomow,6839.html

Odpowiedz do tematu