Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonjour ;-)
Autor Wiadomość
Agnieszka75020 

Wysłany: 2020-04-19, 16:07   Bonjour ;-)

Witam, jestem Polką, mieszkającą od blisko 17 lat w Paryżu. 3 lata temu zmarł mój tata i moja mama, której jestem jedynym dzieckiem pozostała sama. W lipcu skończy 80 lat. Czasem zdarzało jej się coś tam zapomnieć. Ale od kilku tygodni zauważyłam, że zapomina prostych słów. Wczoraj sama się do tego przyznała. O dziwo, bo z reguły lekceważy wszystkie objawy swojego starzenia, nie żeby taka była ekstra sprawna, tylko prowadzi niestety taką grę : ja będę twierdzić, że mi nic nie jest, a ty masz zauważyć, że jednak jest i mi pomóc.
Ignoruję to jej zachowanie i nie daję się wkręcać, pomagam jednak, zamawiam dla niej książki, tapetę do obklejania mebli, bo coś się zepsuło itd. Nie jest źle.
Jednak te jej zapomnienia słów i tego, co jej mówię, albo tego, o zgrozo!, że nie wolno wychodzić (postanowiła nagle jeździć za prezentem dla mojej córki) przeraziły mnie bardzo. Szukam pomocy na takie wczesne stadium, bo ona się raczej nie da przepadać, a znając polski NFZ to i lekarka pewnie nie będzie chciała jej skierować. Przeczytałam, że są leki bez recepty, które mogłyby pomóc (RECOGNIzIN), ale nie mam pojęcia, czy rzeczywiście działają, jakie są skutki uboczne... Zanim porozmawiam z jej lekarką, chciałabym poznać innych, którzy być może mieli podobne problemy.
Pozdrawiam z zamknięcia w Paryżu :-)
Agnieszka
"Sądzę, że dwa i dwa jest cztery, tym żyję. Byt oparłem na tem. Gdzieś może, poza naszym światem, w wymiarach innej jakiejś sfery spotkam się z innym rezultatem, lecz tutaj – dwa i dwa jest cztery" Tuwim

Admin123 
admin123al

Wysłany: 2020-09-03, 14:46   

umar 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Odpowiedz do tematu