Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Laif900 dziurawiec - czy ktoś z was zna ten lek i stosuje go
Autor Wiadomość
żyrafika

Wysłany: 2014-09-25, 11:26   Laif900 dziurawiec - czy ktoś z was zna ten lek i stosuje go

Witam,
moja mam choruje na Alzheimera, ostatnio natknęłam się na artykuł w gazecie oparty na artykule w niemieckim portalu:http://www.n-tv.de/wissen/Johanniskrautextrakt-verhindert-Plaques-article12030041.html
chodzi o lek na depresję Laif900 który jest robiony z dziurawca, czy ktoś zna ten lek i stosował go u chorego na Alzheimera?
Jeśli tak proszę o refleksje na jego temat.
Ania

Raf 

Wysłany: 2015-04-10, 16:55   

U mojej mamy pomogło (złagodziło skutki) regularne picie zioła o nazwie Gojnik oraz spożywanie 2 łyżek oleju nie ratyfikowanego z kokosa.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-04-22, 08:44   

Ja tam nie wierzę w tego rodzaju specyfiki. Sama próbowałam różnych rzeczy i niestety tylko leki dają efekty.

Tadeusz Tomczyk 
tadeusz

Wysłany: 2015-07-14, 15:27   

Jakiś czas temu zacząłem mamie podawać preparat o nazwie Laminine. Wcześniej mama nas nie rozpoznawała, była agresywna, często wymykała się z domu i trzeba jej było szukać. W jedną rękę dawałem jej nóż , w drugą ziemniaka i nie wiedziała co z tym zrobić. Przygotowany już był dom opieki bo lekarze mówili że może być tylko gorzej. Po podaniu tego preparatu bardzo szybko nastąpiła poprawa. Już po 4 tygodniach powiedziałem że tak jak jest teraz może być już do końca życia. Mama zażywa Lamininę juz rok i czuje się coraz lepiej. Oczywiście mieszka dalej razem z nami :-)

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-08-03, 09:11   

A gdzie można dostać taki preparat?

kiki

Wysłany: 2015-08-14, 15:39   

Pewnie w aptece, wie ktoś może czy to jest na receptę?

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-08-17, 09:25   

Ciężko powiedzieć bo nie znalazłam żadnych informacji w internecie po polsku, same niemieckie strony

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2015-12-14, 09:43   

Ja z bardzo pozytywnym skutkiem podawałem mojej mamie preparat oparty własnie na dziurawcu.
Nie były to żadne pigułki tylko płyn.
Choroba w mojej ocenie cofnęła się do bardzo początkowego stadium.
Mam już kontakt z mamą, drżenie rąk zostało opanowane i skończyły się napady agresji.

Raf 

Wysłany: 2015-12-14, 15:51   

jawdomu napisał/a:
Ja z bardzo pozytywnym skutkiem podawałem mojej mamie preparat oparty własnie na dziurawcu.
Nie były to żadne pigułki tylko płyn.
Choroba w mojej ocenie cofnęła się do bardzo początkowego stadium.
Mam już kontakt z mamą, drżenie rąk zostało opanowane i skończyły się napady agresji.

Co to za preparat ? LAIF900 nie widzę nigdzie w Polsce może jest jakiś dobry zamiennik ?
ja podaję też Lamininę ale efektu na razie nie ma, pewnie zwykły suplement diety za chore pieniądze (600 zł na miesiąc).

kiki

Wysłany: 2015-12-15, 08:17   

Czasem ta nazwa się pojawia na jakiś innych forach, ale czy to reklama czyjaś czy opinia to ciężko powiedzieć, na pewno jest to niemiecki produkt nie dostępny w sprzedaży legalnej na terenie Polski. Ale może ktoś sprzedaję lub może ściągnąć tam gdzie jest sprzedawana niemiecka chemia :) Może trochę z inne strony jest taki produkt Sab simplex niemiecki dla niemowląt na kolki niedostępny w sprzedaży w Polsce, natomiast jak pójdę do nas na targ do niemieckiej chemii i wejdę tam i powiem że chce żarówkę setkę to pan z pod lady wyciąga te krople :-)

Raf 

Wysłany: 2015-12-15, 09:03   

http://davidicke.pl/forum...mera-t9062.html
ciekawy wątek i terapia opisana przez Bow1 , nie konsultowałem tego z lekarzem i nie stosowałem jeszcze.

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2015-12-15, 16:31   

Możliwość leczenia chorób degeneratywnych pojawiła się dopiero od zrozumienia mechanizmów jakie zachodzą w mózgu podczas wymiany informacji.
Okazało się że pamięć jest dostarczana do neuronów w postaci CHEMICZNEJ.

Jest to proces odpowiedniego przekształcenia białek, tak aby mogły być odczytane poprzez neurony.
Białka te powinny być wkrótce po wykorzystaniu, usunięte z mózgu poprzez tzw. ABC transportery.
Niestety dieta współczesnego człowieka wyeliminowała substancje które potrafią uruchamiać te transportery i dlatego nasz mózg jest zaśmiecany przez nieusunięte białka aż do takiego zaklejenia neuronów, że żadna komunikacja nie jest więcej możliwa.
Jest bardzo uproszczony opis zjawiska, ale powinien wiele wyjaśnić.
Okazało się, że pewne substancje zawarte w dziurawcu potrafią pokonać barierę krew/mózg aby aktywować ABC transportery a w konsekwencji zlikwidować ten śmietnik.
Zresztą cały mechanizm wyjaśnia prof Jens Pahnke z Uniwestytetu Medycznego w Magdeburgu.
Teraz do LAIF 900 - jest to specyfik który faktycznie oparty jest na dziurawcu lecz został dopuszczony do obrotu jako środek przeciwdepresyjny. To powoduje że stopień koncentracji substancji czynnych został tam w znacznym stopniu ograniczony i trzeba połknąć sporo tabletek aby zadziałało. Koszt jednego opakowania to ok 40€
Co to wszystko oznacza? Po prostu trzeba udać się do zielarza który specjalizuje się w tej dziedzinie i przygotuje odpowiedni specyfik. Ja znam tylko jedną Zielarkę która właśnie we współpracy z prof Pahnke sporządza to lekarstwo. Jest to pani magister z ogromną wiedzą w zakresie zielarstwa.
Z tego co wiem, sposób sporządzania substancji jest dosyć długotrwały a więc trzeba też uzbroić się w cierpliwość.

Raf 

Wysłany: 2015-12-16, 14:23   

Właśnie wyczytałem TINCTURA HYPERICI - można samemu przygotować lub kupić nalewkę z dziurawca i popijać 3 razy dziennie mieszając łyżeczkę z wodą.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-12-28, 08:21   

A jak to przygotować?

xfileah 

Wysłany: 2016-01-01, 22:42   

Dobry wieczór!

Mam pytanie do forumowiczów o nicku Raf i jawdomu. Czytam, że jeden z Was podawał swojej mamie preparat z dziurawca, drugi zaś - gojnik i olej kokosowy. Olej u mojej mamy co prawda odpada (natychmiastowe problemy ze stolcem - coś na kształt biegunki niemalże), toteż chciałabym dopytać o pozostałe specyfiki.

Czy podawaliście je w połączeniu z lekami, które typowo stosuje się przy Alzheimerze, czy też leki te zostały odstawione, a ich miejsce zajęły zioła?
Moja mama wcześniej brała Donepex 5 mg i memantynę (20 mg), od 3 miesięcy jest na rywastygminie (plastry) i memantynie (20 mg). Podaję jej od 2 tygodni (dopiero) gojnik, który mama pije 3 razy dziennie. Gdzieś wyczytałam, że nie wchodzi on w interakcje z lekami i można go stosować równolegle z leczeniem farmakologicznym. Co jednak z dziurawcem? I czy można podawać równocześnie gojnik i dziurawiec? Proszę o odpowiedź, jeżeli ktoś ją zna. Szukałam tu i ówdzie odpowiedzi w internecie, podpytywałam koleżankę farmaceutkę, ale nadal jestem w punkcie wyjścia.

Szczerze mówiąc, myślę o rezygnacji z plastrów, bo jednak odkąd mamie je przyklejam (3 miesiące), nastąpiło jakby zaostrzenie choroby, która do tej pory przebiegała bardzo, bardzo łagodnie, choć z drugiej strony może to już tak po prostu jest i nie należy winić za to leku mimo że pogorszenie zbiegło się w czasie z podawaniem plastrów (może to taki zbieg okoliczności?). Kilka działań niepożądanych ujętych w ulotce dot. plastrów występuje u mamy, ale nie wiem, doprawdy, co o tym wszystkim sądzić.
Poczytałam sporo o gojniku, także publikacje czy zgłoszenia patentowe prof. J. Pahnke, jestem przekonana, że faktycznie można na pewną poprawę liczyć (jak to z ziołami bywa, pewnie nie wcześniej niż za jakieś 2-3 miesiące będą pierwsze oznaki poprawy).

A zatem: czy gojnik i/lub preparat z dziurawca można podawać z typowymi lekami zapisywanymi przez neurologa i czy można je podawać równolegle, czy też albo jeden, albo drugi?

xfileah

Odpowiedz do tematu