Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alzheimer problem ze snem
Autor Wiadomość
jolka

Wysłany: 2013-03-29, 11:55   Alzheimer problem ze snem

Witam.
Mam problem z moja matka, która ma Alzheimera, oczywiście ze względu że oboje z mężem pracujemy na cały etat mama ma opiekunkę która się nią opiekuje od rana do godzin wieczornych. Natomiast wieczorami opiekuje się mamą sama i musze przyznać że jest coraz gorzej, głównym problem jest ponad przeciętne pobudzenie mamy i nawet jej w głowie żeby iść spać, a my z mężem już padamy z nóg po całym dniu pracy. Mama ostatnie dni chodzi spać około godziny 2-3 mimo że już wstaje o 7 i nie śpi w dzień. Oczywiście odbija się to również na mnie bo ciężko spać kiedy mama chodzi po domu i coś tam sobie pod nosem mówi, martwię się oczywiście żeby sobie czegoś przez przypadek nie zrobiła. Czy ktoś miał może podobny problem? I czy jest jakieś rozwiązanie tej sprawy leki itp.? Powiem szczerze że mimo Alzheimera mama radzi sobie bardzo dobrze z wieloma sprawami, i dla całej rodziny z nią mieszkające nie sprawia żadnego problemu. W przyszłym tygodniu idę pierwszy raz na spotkanie opiekunów do lokalnego DPS i może tam uzyskam kilka porad. Pozdrawiam
Jola

renia

Wysłany: 2013-04-04, 12:05   

Witaj.
Myślę ze przedstawiając Twój problem lekarzowi, który prowadzi Twoją mame na pewno zaproponuje kilka fajnych leków które pomogą.
Ja osobiście stosowałam przy opiece (lekki zapisane przez lekarza)
- exelon
- pernazinum
- donepex.

Ważną rzeczą jest który z tych czy wielu innych leków dostępnych najlepiej podziała na Twoją mamę ( mówie też o działaniach ubocznych które tez się zdarzają)
Powodzenia

jolka

Wysłany: 2013-04-08, 07:53   

Dzięki bardzo za odpowiedz.
W przyszym tygodniu mamy umówioną wizyte z lekarzem, wiec na pewno o jakieś recepty poprosimy, zapytam też co lekarz myśli o lekach, które napisałaś.
Pozdrawiam
Jola

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-07-20, 07:13   

Z moją babcią była podobna sytuacja, ale ustało samo po kilkunastu tygodniach

Odpowiedz do tematu