Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy to alzheimer?
Autor Wiadomość
Magdalena G 
MagdalenaG

Wysłany: 2014-04-27, 20:35   czy to alzheimer?

Mój dziadek ma 85 lat, jeszcze do niedawna wszystko było ok. od jakiegoś czasu dziadek zaczął ''błądzić'' nie chciał kłaść się spać, wstawał o 3-4 w nocy i robił sobie śniadanie, mylił ranek z wieczorem i odwrotnie, godziny mu się myliły, nie pamiętał swojej drugiej wnuczki, wpuszczał obcych do domu gdy był sam, moi rodzice z nim mieszkają twierdzili że dziadek robi to celowo, ponieważ takie rzeczy jak to gdzie jest sklep, kościół, lekarz, te rzeczy doskonale pamięta, mało tego do niedawna jeździł tam samochodem.... Ale teraz... jest gorzej ,jestem jego wnuczką mam 25 lat, już nie mieszkam z rodzicami i dziadkiem ale praktycznie jestem tam co dziennie i nie mogę patrzeć na to co się teraz z dziadkiem dzieje, dziś nie poznał mojego taty a swojego syna twierdził że to jest jego ojciec, chciał wracać do domu będąc cały czas w nim, nie pamiętał jak się nazywa. Siedząc w drugim pokoju dzwonił do rodziców wypytując kiedy wrócą i kiedy pojedziemy do domu... rodzice mają tego dość. Nie wiem jak ma się zachować, nie wiem co powiedzieć, co robić, jak rozmawiać z dziadkiem... Zastanawiam się czy rzeczywiście dziadek może tak ''udawać'', ''grać'' przed nami? Czy postępuje w nim choroba?

kiki

Wysłany: 2014-05-07, 14:40   Czy to alzheimer

Cześć Magda!
Niestety obawiam się że to może być alzheimer, raczej nie liczyłabym na udawanie.
Jednak radziłabym iść do geriatry/neurologa/psychiatry, który oczywiście zdiagnozuje i powie co dalej robić, przepisze odpowiednie leki które opóźnią czy trochę osłabia postęp choroby.
Pozdrawiam

gabi

Wysłany: 2014-05-10, 21:29   

Hej.
Na pewno to początku Alzheimera i powinnaś jak najszybciej się udać do lekarza gdyż w na początku choroby leczenie może przynieść największe efekty.
Gabi

monika 
monia82

Wysłany: 2014-09-17, 21:00   

WITAM, OD NIEDAWNA ZAUWAŻYŁAM ŻE MOJA MAMA DZIWNIE SIĘ ZACHOWUJE NA DOM MÓWI ZAKŁAD PRACY, TWIERDZI ŻE KTOŚ WCHODZI DO MIESZKANIA I JĄ OKRADA, GDY ZA KILKA DNI SIĘ OKAZUJE ŻE TO ZNALAZŁA. WIELE RAZY JEST TAK ŻE GDY JESTEM W PRACY DZWONI DO MNIE I PYTA SIĘ GDZIE JA JESTEM BO ONA JEST W JAKIMŚ OBCYM DOMU, GDY PRZYCHODZE Z PRACY I PYTAM SIĘ O CO CHODZI ONA TWIERDZI ŻE NIC TAKIEGO NIE MIAŁO MIEJSCA.
NA POCZĄTKU MYSLAŁAM ŻE ROBI TO ZŁOŚLIWIE BO SIEDZI SAMA W DOMU, ALE JAK OSTATNIO ODBIERAŁA MOJEGO SYNKA Z PRZEDSZKOLA TO NIE WIEDZIAŁA KTÓRĘDY MA ISC
CZY TO JUŻ SĄ POCZĄTKI ALZHAIMERA CZY MOŻE COŚ INNEGO , MOJA MAMA MA 69 LAT MIESZKAM Z NIĄ SAMA I BARDZO MI POMAGA GDYŻ SAMA WYCHOWUJE SYNKA, BOJE SIĘ ŻE MOZE IM SIĘ COŚ STAC JAK JESTEM W PRACY(PRACUJE NA 2 ZMIANY)

kiki

Wysłany: 2014-09-23, 10:49   Forum Alzheimer

Witaj Monika.
Problemy z pamięcią to jeden z pierwszych objawów Alzheimera, ale też problem z pamięcią nie musi od razu oznaczać Alzheimera jeśli ktoś ma 70 lat. Czy coś oprócz tego się dzieję? czy coś się zmieniło? Czy mama mam kontakty z jakimiś innymi osobami, znajomymi, czy oni widza jakieś różnice w zachowaniu. Czy może mama mniej sypia? Problem z jedzeniem?
Mama coś bierze na pamięć? Sama gorsza pamięć o niczym nie świadczy, ale brak orientacji gdzie się jest w danym momencie i nie poznawanie miejsca w którym się żyje od dawna może niepokoić.
Musisz na to wszystko zwrócić uwagę i ty najlepiej znasz swoją mamę. Tutaj tez trochę bym się martwiła jeśli chodzi o synka i jego odbiór z przedszkola, żeby gdzieś się nie zgubili, może zobacz raz czy dwa jak nie pracujesz jak mama sobie radzi jak po niego idzie.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-04-23, 14:46   

Trudno jest stwierdzić coś podobnego przez internet.
Objawy nawet pasują, ale nigdy nie możemy zakładać, że to jest Alzheimer. Na wyrost.

Pauluse 

Wysłany: 2015-05-11, 16:18   

Diagnostykę musi przeprowadzić lekarz. Okazuje się że w procesie diagnostycznym bierze się pod uwagę częstotliwość objawów oraz wyniki badań obrazowych. Na "oko" można powiedzieć po objawach -"tak to Alzheimer", ale lekarze stwierdzą zwykłą demencję. Najlepiej upewniać się do lekarza

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-06-26, 13:01   

Zgadzam się, wizyta u lekarza jest niestety konieczna, bowiem tylko on będzie w stanie określić stan danej osoby

soria 

Wysłany: 2015-10-20, 10:02   

monika napisał/a:
WITAM, OD NIEDAWNA ZAUWAŻYŁAM ŻE MOJA MAMA DZIWNIE SIĘ ZACHOWUJE NA DOM MÓWI ZAKŁAD PRACY, TWIERDZI ŻE KTOŚ WCHODZI DO MIESZKANIA I JĄ OKRADA, GDY ZA KILKA DNI SIĘ OKAZUJE ŻE TO ZNALAZŁA. WIELE RAZY JEST TAK ŻE GDY JESTEM W PRACY DZWONI DO MNIE I PYTA SIĘ GDZIE JA JESTEM BO ONA JEST W JAKIMŚ OBCYM DOMU, GDY PRZYCHODZE Z PRACY I PYTAM SIĘ O CO CHODZI ONA TWIERDZI ŻE NIC TAKIEGO NIE MIAŁO MIEJSCA.
NA POCZĄTKU MYSLAŁAM ŻE ROBI TO ZŁOŚLIWIE BO SIEDZI SAMA W DOMU, ALE JAK OSTATNIO ODBIERAŁA MOJEGO SYNKA Z PRZEDSZKOLA TO NIE WIEDZIAŁA KTÓRĘDY MA ISC
CZY TO JUŻ SĄ POCZĄTKI ALZHAIMERA CZY MOŻE COŚ INNEGO , MOJA MAMA MA 69 LAT MIESZKAM Z NIĄ SAMA I BARDZO MI POMAGA GDYŻ SAMA WYCHOWUJE SYNKA, BOJE SIĘ ŻE MOZE IM SIĘ COŚ STAC JAK JESTEM W PRACY(PRACUJE NA 2 ZMIANY)

Moja kuzynka była w podobnej sytuacji, praktycznie identycznej i na cale szczescie okazało sie ze to nie jest ta choroba, pomogly inne leki na zaniki pamięci i póki co jest lepiej

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-10-26, 09:24   

Dokładnie, nie można od razu popadać w panikę. Osoby starsze często mają demencję, ale nie oznacza to jeszcze, że to Alzheimer. Niekiedy takie zaburzenia pamięci oraz takie przeczulenie na punkcie niektórych rzeczy jest spowodowane całkiem czymś innym. Tutaj konsultacja lekarska jest niezbędna. I na początku jakieś leki ziołowe, które zwiększają koncentrację i poprawiają pamięć.

zbychun22 

Wysłany: 2016-08-17, 14:16   

Trudno to stwierdzić, powinnaś udać siędo lekarza specjalisty. Tylko wtedy dowiesz się jaka jest diagnoza.

Odpowiedz do tematu