Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Laif900 dziurawiec - czy ktoś z was zna ten lek i stosuje go
Autor Wiadomość
jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-01-02, 01:45   

Znam ten patent. Opatentowane są tam ekstrakty z gojnika które mają pomagać chorym.
Czy są jakieś skutki uboczne?
Takie pytanie powinnaś zadać komuś kto się na ziołach zna. W Polsce jest kilku dobrych specjalistów. Ja podawałem mojej mamie wyciągi z dziurawca i jest teraz naprawdę dobrze.
Obecnie sam biorę ten preparat i ze zdziwieniem zauważyłem, że znowu mogę oglądać programy angielskojęzyczne i wszystko znowu rozumiem! Myślałem już, że nie używany język po prostu ulega zapomnieniu.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-01-04, 10:09   

Widze że musze się sama zainteresować mocniej tym tematem :)

xfileah 

Wysłany: 2016-01-04, 23:14   

jawdomu napisał/a:

Ja podawałem mojej mamie wyciągi z dziurawca i jest teraz naprawdę dobrze.
Obecnie sam biorę ten preparat i ze zdziwieniem zauważyłem, że znowu mogę oglądać programy angielskojęzyczne i wszystko znowu rozumiem! Myślałem już, że nie używany język po prostu ulega zapomnieniu.

Dziękuję za odpowiedź, krzepiącą i dającą nadzieję!
Przeanalizowałam po raz kolejny listę działań niepożądanych rywastygminy i wobec kilku różnych objawów, które występują u mamy, a które widnieją na owej liście, poczułam się upoważniona do odstawienia leku, tym bardziej, że taki nakaz widnieje w treści ulotki. Zrobiłam to i nie żałuję. Załuję jedynie, że wcześniej się na to nie zdobyłam. Obydwa zioła (dziurawiec i gojnik) podaję, plastrów z rywastygminą nie przyklejam. Póki co, i ja, i inne osoby z rodziny uważamy, że odstawienie plastrów wpłynęło korzystnie. Zobaczymy, co dalej.

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-01-05, 12:40   

Z uporem będę powtarzał! Branie ziół należy skonsultować z zielarzem!
Zioła mają niezwykłą właściwość, w zależności od sposobu sporządzenia mają różne oddziaływania, czasami przeciwstawne.
Oczywiście każdy ma prawo do eksperymentowania na własnej mamie ale lepiej aby to nie skończyło się wyrzutami sumienia.
Dziurawiec przyjmowany jako napar jest jedynie doskonałym środkiem na regenerację wątroby.
Byłoby rewelacyjnie gdyby lekarze uczyli się zielarstwa! Ale to ich chyba przerasta, dlatego jeszcze raz! Konsultujcie wszystko z zielarzem i to takim który może może potwierdzić swoje wykształcenie.

xfileah 

Wysłany: 2016-01-05, 13:27   

Nie podaję mamie naparu z dziurawca, lecz wyciąg (co prawda nie na 80%, ale 70% alkoholu - innego na razie nie mam). Co zaś do konsultacji z zielarzami i zielarstwa w ogóle, jestem na początku drogi. Niewątpliwie masz rację, zalecając współpracę ze specjalistami, ale odstawienie plastrów to była decyzja usprawiedliwiona i uzasadniona występowaniem coraz silniejszych działań niepożądanych, w wypadku których należało lek odstawić bezdyskusyjnie (tak mówi ulotka). Zatem tutaj nie doszło do eksperymentu. Jeżeli chodzi o zioła, o których rozmawiamy, proszę zrozumieć, nie mam lepszej alternatywy, przynajmniej w tej chwili. Nie zamierzam też od nich odstąpić, lecz dotrzeć do specjalisty, z którym to skonsultuję w kontekście dawek, postaci (wyciąg/napar/coś innego) i częstotliwości oraz długości kuracji.

Raf 

Wysłany: 2016-01-05, 19:29   

Jak by ktoś znał specjalistów od zielarstwa i przy okazji miała by ta osobę wiedzę lekarską to proszę umieścić jakieś namiary.
Mojej mamie podaję dopiero od tygodnia na razie trudno stwierdzić czy pomaga, dziś gorzej mówiła a kiedy indziej mówi dobrze ale jest bardziej nieporadna, zobaczymy chodź gdy by to na prawdę pomagało to pewnie ktoś to by opatentował a tu jest tylko jeden artykuł i cisza...

xfileah 

Wysłany: 2016-01-05, 21:29   

Raf napisał/a:
gdyby to naprawdę pomagało to pewnie ktoś to by opatentował a tu jest tylko jeden artykuł i cisza...

Raf, publikacji naukowych jest trochę. Artykuły prasowe też są. Patenty również. W Stanach, Niemczech, także w Polsce (patent zgłoszony przez prof. Pahnke). Na stronie pahnkelab.eu również znajdziesz informacje o prowadzonych badaniach, publikacje itd. To nie jest tak, że gdzieś pojawiła się jakaś efemeryda w postaci na wpół sensacyjnego artykułu prasowego i poza tym cisza.

edyta 
edi

Wysłany: 2016-01-12, 15:01   

witam serdecznie,mam tescia z alzhaimerem-do tej pory tylko nieraz w nocy nie wiedzial co sie z nim dzieje i zyl jakby w innym swiecie,niestety w sobote nastapilo straszne pogorszenie-byl agresywny,mowil,ze musi isc do swojego domu,bo on tutaj nie mieszka,nie rozpoznawal nas,mimo,ze tesciowa zwiekszyla mu dawki leku tesc nie spi juz od 3dni,ani w dzien ,ani w nocy,ciagle ma jakies przywidzenia,chce gdzies chodzic,cos zalatwia,jest agresywny i uparty.Bardzo prosze osoby ,ktore pisaly o dziurawcu i gojniku,zeby do mnie napisaly,czy to faktycznie dziala,gdzie to kupic i jak podawac,bardzo prosze-my wszyscy bardzo tescia kochamy i chcemy,zeby jak najdluzej byl z nami swiadomy,a najbardziej go kocha i potrzebuje moja 8 letnia coreczka-to jej jedyny ukochany dziadzius,pozdrawiam Edyta,jesli ktos moze to prosze do mnie napisac prywatna wiadomosc na edi-1975@tlen.pl

Raf 

Wysłany: 2016-01-13, 09:13   

Moja mama piła gojnik ale to nie działa...
Możliwe że badania dotyczyły preparatu na bazie spirytusu i tej rośliny, czytałem też o werbenie ale za mało jest danych. Jak na razie preparat na bazie dziurawca chyba pomaga..

edyta 
edi

Wysłany: 2016-01-13, 15:15   

witam,dzieki za odpowiec,a gdzie kupujecie ten preparat na dziurawcu-szukalam w aptekach i zielarniach i maja albo na 50%alkoholu,albo na 96%alkoholu,a ja czytalam wczoraj,ze wyciag z dziurawca musi byc na alkoholu 80%,podpowiedzcie prosze,pozdrawiam Edyta

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-01-13, 16:54   

Gdyby przygotowywanie wyciągów z ziół było takie proste to już dawno nie byłoby chorób na świecie.
Oczywiście polecam każdemu, aby konsumował zioła w każdej postaci bo one nie szkodzą a tylko pomagają. lecz czymś innym jest profilaktyka a zupełnie inną sprawą jest leczenie.
Odpowiednie przygotowanie ziół to wielka sztuka i wymaga głębokiej wiedzy, dlatego sugeruję zgłosić się do specjalistów.
Dla sceptyków, sam fakt, że zioła w zależności od czasu parzenia mogą mieć nawet przeciwstawne działanie powinien być przekonujący .
Jak potężna jest to wiedza niech świadczy fakt, że w średniowieczu kobiety zajmujące się zielarstwem palono na stosie, aby kościół mógł utrzymać monopol na leczenie.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-01-18, 09:22   

Wiele ciekawych rzeczy się można od Ciebie dowiedzieć :) dobrze jest tu ktoś taki :)

NeuroCare 

Wysłany: 2017-07-24, 16:45   

Niestety do tej pory opublikowane badania naukowe nie wskazują, aby którekolwiek z ziół miało wpływ na funkcje poznawcze w już zdiagnozowanej chorobie Alzheimera.
Przestrzegam przed łączeniem preparatów dziurawca z zażywanymi lekami- szczególnie z grupy przeciwdepresyjnych lub o działaniu serotoninowym, ze względu na potencjalnie niebezpieczny zespół serotoninowy. Najlepiej skonsultować to wcześniej z lekarzem.

Odpowiedz do tematu