Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postępująca demencja
Autor Wiadomość
tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-07-13, 07:12   Postępująca demencja

Jak radzicie sobie, gdy dochodzi do coraz to bardziej postępującej demencji?
Dla mnie jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy, gdy widzę, że moja bliska osoba zaczyna mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem, ma ubytki w pamięci i każdego dnia jest tylko gorzej i gorzej...

domakeshi 

Wysłany: 2015-08-25, 09:05   

Dla mnie również jest to coś ciężkiego. Odpowiadając na pytanie - nie radzę sobie wcale. Chyba zdecyduję się na pomoc psychologa, ponieważ to oraz inne sprawy w moim życiu powodują, że jestem w nieustannej depresji.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-08-28, 10:00   

Jeżeli jesteś w depresji to jak najbardziej idź do lekarza lub psychologa. Oni Ci pomogą, nie jesteś sam z problemami.

kiki

Wysłany: 2015-09-07, 14:15   

Ja uważam że nie każdy jest w stanie sobie poradzić z opieką nad chorym 24/7 na dobę. Dlatego każdy kto zaczyna "przygodę" jako opiekun powinien korzystać z jakieś pomocy czy to godzinowej czy innej bo prędzej czy później się wypali, dodatkowa pomoc nie zawsze oznacza duże koszty.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-09-08, 07:26   

Ogólnie najlepiej jest korzystać z pomocy stacjonarnych ośrodków, ale w Polsce to jest jeszcze temat tabu, bo wiele osób po prostu nie chce oddawać bliskich, bo uważa, że tak nie wypada. A odwiedzać można nawet codziennie.

kiki

Wysłany: 2015-09-11, 14:25   

Ogólnie oprócz nie chęci do całodobowych ośrodków, problemem jest że w Polsce miejsc w różnych dpsach czy ośrodkach całodobowych jest około 130 tyś, a ludzi z demencją, alzheimer czy głębsza niepełnosprawność grubo ponad milion.
Osobiście uważam że ośrodek dzienny jest dla każdego dobrym początkiem.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-09-14, 08:53   

Ogólnie z naszym kraju jest bardzo słabo jeśli chodzi o pomoc wszelkim ludziom z chorobami i dolegliwościami. Mam jednak nadzieję że wraz z biegiem czasu coś zmieni się w tej kwestii...

Grosik

Wysłany: 2015-10-02, 13:40   

Dokładnie, bardzo trudno jest otrzymać odpowiednia pomoc. Długie kolejki, odsyłanie do specjalistów itd.

kiki

Wysłany: 2015-10-07, 07:57   

To prawda na lekarzy trzeba się na czekać, nie mówiąc już o braku w Polsce geriatrów.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-10-07, 07:57   

I tak odsyłają i odsyłają w nieskończoność... naprawdę, ktoś powinien się za to wziąć w końcu!

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-11-12, 09:10   

Może po wyborach się coś zmieni w tej kwestii ale szczerze mówiąc to wątpie :)

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2015-12-13, 13:18   

Napisałem tutaj bo pragnę podzielić się z Państwem moimi doświadczeniami z chorobą mojej mamy.
Jest to starsza osoba (89 lat)
Od 7- 8 lat obserwowałem u niej postępującą chorobę demencyjną, zaczęło się od zapominania, potem dołączyło drżenie rąk, pod koniec miałem z nią problemy komunikacyjne. Dochodziło do tego, że wychodziła z domu i nie potrafiła wrócić.
Do tego dochodziły ataki niekontrolowanej agresji.
Próbowałem wszystkiego, niestety medycyna była bezradna.
Szczęśliwym trafem poznałem w Ziołowym Zakątku w Korycinach panią zielarkę która kilka miesięcy temu prowadziła tam wykład na temat demencji starczej i metod leczenia chorób degeneratywnych ziołami.
Pani ta jest naukowcem i od lat prowadzi badania nad wpływem ziół w leczeniu Alzheimera, współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Magdeburgu oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.
Od niej otrzymałem, sporządzony przez nią preparat który sprawił, że po kilku tygodniach zażywania tego specyfiku, drżenie rak u mamy ustąpiło, mama się wyraźnie uspokoiła, występujące wcześniej rozdrażnienie minęło a i kontakt z nią jest na zadowalającym poziomie. Dla mnie to prawdziwy cud.

Raf 

Wysłany: 2015-12-14, 16:01   

Co to za specyfik, napisz coś więcej, podaj kontakt może komuś się przyda.

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2015-12-15, 17:32   

Specyfik kupuje u Pani Zielarki z Warszawy.
Zielarka to termin mocno deprecjonowany poprzez medycynę szkolną, lecz ja od wielu lat korzystam z jej pomocy i nigdy się nie zawiodłem, czego nie mogę powiedzieć o medycynie spod patronatu NFZ.
Pani ta poświęca się głównie pracy naukowej i przy okazji sporządza bardzo ograniczone ilości specyfików i tylko z własnoręcznie zebranych ziół.
Niestety nie mogę podać bezpośredniego kontaktu do niej ale mogę w tym pośredniczyć.
proszę wysłać majla z opisem choroby a ja to przekażę dalej.

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-12-18, 08:28   

Szkoda że tak późno się o tym dowiedziałam.. :(

Odpowiedz do tematu