Portal FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gliatilin
Autor Wiadomość
Tamara 
Sarra

Wysłany: 2015-11-10, 21:07   Gliatilin

Szanowni Panstwo, moja Mama takze cierpi na chorobe Alzheimera. Lekarz przepisal Jej m.in. wloski lek gliatilin (bierze go juz kilka lat). Niestety, obecnie nie ma tego leku w Polsce. W USA (gdzie mieszkam) gliatilin takze nie jest dostepny ale mozna tu dostac bez problemu Choline Alfoscerate (pod roznymi nazwami - np. ALPHA-GPC). Czy ktos z Panstwa ma moze jakies doswiadczenie z tym specyfikiem? Czy mozna podawac choremu tabletki Alpha-GPC w zastepstwie gliatilinu? Na opakowaniu, ktore wlasnie zamierzam wyslac do Polski napisano: Alpha-GPC / Choline Alfoscerate / 600 mg (300 mg elemental). Gliatilin z kolei ma 400 mg tejze choliny alfoscerate. Czy jedna tabletka Alpha-GPC to mniej czy wiecej skladnika gliatilinu. A przede wszystkim, czy to na pewno to samo, co gliatilin? Bede bardzo wdzieczna za pomoc w rozwiklaniu tej zagadki. Z gory dziekuje. Tamara

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2015-11-12, 09:10   

Wiesz, najlepiej pójść do lekarza i zapytać bezpośrednio, ponieważ przez forum trudno stwierdzić.

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-01-05, 12:45   

Lek który nie leczy? To po co go brać? Kilka lat bezskutecznego leczenia? Gratuluje uporu!

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-01-18, 09:23   

Nie ma co obwiniać, niektórzy słuchają lekarzy w każdej sytuacji, a czasami trzeba spojrzeć na sytuację nieco z boku :)

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-01-20, 16:16   

Odkryłem dla siebie fantastyczny preparat usprawniający pracę mózgu. Tym razem oparty głównie na wiesiołku. Naprawdę świetny, poprawia koncentrację, pomaga fantastycznie skupić się na zadaniu.
(Testowany na własnej głowie, choć używa się go wewnętrznie)

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-02-01, 09:07   

Można nieco szerzej? :)

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-02-01, 17:26   

W zasadzie chciałbym wszystkich namówić na profilaktykę!

Niestety większość z nas nie robi nic, albo niewiele, aby w doskonałym zdrowiu i kondycji umysłowej dożyć do późnej starości.
W pewnym momencie zrozumiałem jak nieodpowiedzialnie i lekceważąc własne zdrowie żyłem do tej pory.
Oczywiście rozwiązań nie szukałem tam, gdzie chciałaby ogólna propaganda (NFZ), lecz znalazłem w obszarze przez nią szczególnie zwalczanym.
Okazało się rozwiązanie jest blisko. Zioła! Ponoć mało skuteczne, wolno działające i niebezpieczne.
Wbrew temu jak się je oczernia, zioła potrafią chyba wszystko. Leczą nas nie tylko z przeziębień, potrafią także leczyć demencje.
Preparat z dziurawca , jak się okazuje, jest doskonały na pamięć i z pewnością usuwa złogi z mózgu, ale nie poprawia koncentracji (mama określała to "szumem w głowie")
Tu także zielarstwo okazało się cudowne i wkrótce otrzymałem inny preparat, oparty tym razem o wiesiołka.
Teraz mama 90 letnia pani, nazywana jest "turbo babcia"; wszędzie jej pełno, jest sprawna, pogodna i komunikatywna.
Obecnie osobiście zażywam obydwa preparaty i mogę tylko namawiać każdego aby z tego korzystał. Poprawiła się pamięć, mózg wyraźnie przyśpieszył, przyswajanie nowego materiału jest znowu żadnym problemem i zdolność koncentracji jest fenomenalna.
Skuteczna kuracja każdym ze specyfików powinna trwać trzy miesiące i chyba tu leży przyczyna braku zainteresowania tymi metodami przez tzw. "Służbę Zdrowia"; (syntetyczne leki podaje się latami i choć wcale nie leczą, to przynoszą górę pieniędzy wg. motto "Pacjent wyleczony to pacjent stracony")
I tym motto pozdrawiam wszystkich serdecznie, nie stańcie się pacjentami NFZ !!!!

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-02-12, 09:27   

Brzmi to naprawdę świetnie! Można to dostać gdzieś w aptekach?

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-02-12, 23:57   

Obawiam się, że apteki są tak samo jak tzw. "Służba zdrowia" fragmentem tego samego systemu.
Ps. Czy wiecie, że w Niemczech jest ustawa o zawodzie zielarza która zrównuje ten zawód z zawodem lekarza? Każdy dyplomowany zielarz może otworzyć własną praktykę lekarską i przyjmować pacjentów którzy nie chcą leczyć się syntetykami. Za każdą taką wizytę płaci krankenkasse! :idea:
Tylko pozazdrościć.

Marta 
Ada

Wysłany: 2016-02-15, 14:51   

@jawdomu piszesz to samo na wielu tematach i interesujesz tym nowo przybyte osoby, ale nie jesteś w stanie powiedzieć co kupić, jakie zioła. Za mało konkretów. Ja czytając twoje wypowiedzi mam wątpliwości.
Nie wątpie w zioła, uważam że matka natura daje nam sporo możliwości. Ale choroba o której piszemy i której dotyczy to forum- jest bardzo poważna... i gdyby to było takie proste, nie tylko Ty byłbyś w stanie zaświadczyć o tym, że chorobę da się powstrzymać czy cofnąć. Ktoś wypróbował zioła i napisze że podziałały? Są tu takie osoby?

Sulios

Wysłany: 2016-02-18, 11:00   

Zioła mogą działać, bo one też mają chemiczne substancje jak ma to miejsce w przypadku leków, ale ich stężenie jest małe. Nie wydaje mi się, żeby różnica była wielka, ale kto wie - może jest większe niż się nam wydaje.

Prostownica 
Geniusz matematyczny

Wysłany: 2016-03-02, 10:00   

mówiąc zioła masz na mysli no wiesz marichuanę?

jawdomu 
Leon

Wysłany: 2016-03-04, 18:38   

Można być sceptykiem! OK własny wybór!
Można być dowcipasem! Tu jest trudniej!
Można też mięć własne zdanie!
Każdy wybiera własną drogę, zapłata będzie trochę później, lecz nie w wirtualnym świecie iluzji i zabobonów lecz w realu gdzie każdy po 40 roku życia będzie musiał zadać sobie pytanie, czy nie spieprzyłem swojego życia?

tumna 
Memoriał

Wysłany: 2016-03-07, 11:06   

Rzeczywiście dosyć tajemniczo piszesz :)

Prostownica 
Geniusz matematyczny

Wysłany: 2016-03-11, 12:01   

Nie za bardzo rozumiem o co wam chodzi :/ Niestety jestem zielony w tych sprawach i się chciałem normalnie spytać... :-(

Odpowiedz do tematu